272.281 kinderen deden Move tegen pesten

272.281 kinderen deden Move tegen pesten © Frederik Beyens



2151 Vlaamse scholen dansten en zongen tegen pesten


Ruim 272.000 kinderen in 2151 scholen hebben deze middag laten blijken dat ze pesten absoluut niet ok vinden. Dat deden ze door om 13.30 u. allemaal samen te zingen en te dansen op het nummer Move tegen Pesten, gecomponeerd door zanger-presentator Brahim en gezongen door hemzelf en Ketnet-wrapper Charlotte. De Move was een hoogtepunt in de Vlaamse Week tegen Pesten en mobiliseerde de voorbije weken massaal veel jongeren tegen pesten, onder meer door de Move te leren, op school te praten over het onderwerp en acties te ondernemen.

Ook op You Tube en de Ketnet.be bewoog er heel wat rond de Move.
Op You Tube werden vijf pagina’s met filmpjes gepost van kinderen die de Move tegen Pesten dansten. De officiële clip werd er een half miljoen keer bekeken. Ketnet zond de Move tegen Pesten rechtstreeks uit vanuit de Vrije Basisschool De Waaier in Bertem.


Een filmpje over de Move tegen Pesten in de scholen


De Move tegen Pesten
Half januari lanceerden Ketnet-wrapper Charlotte en zanger-presentator Brahim de actie Move tegen Pesten. De voorbije weken werd de oproep verspreid via Ketnet, Klasse en Het Netwerk tegen Pesten. Kinderen konden zich met hun klas of school online registreren en zo aangeven  dat ze ook meedoen aan de Move tegen Pesten. Iedereen kon de Move tegen Pesten inoefenen met behulp van de clip, een instructievideo en de mp3 op Ketnet.be en Yeti.be. Via Yeti werd ook een affiche verstuurd waarop de deelnemende leerlingen hun naam konden zetten en zo aan de buitenwereld tonen dat ze overtuigd zijn van de boodschap van de actie: pesten is stom, pesten is klein. Je hoeft niet te pesten om cool te zijn, zoals Charlotte en Brahim het zingen in het campagnelied.

De Vlaamse week tegen Pesten
De Vlaamse week tegen Pesten is een jaarlijks weerkerend initiatief van het Vlaams Netwerk Kies Kleur tegen Pesten. De Vlaamse Week tegen Pesten wordt telkens georganiseerd in de week voorafgaand aan de krokusvakantie, dit jaar van 10 tot 17 februari. Kinderen, leerkrachten, scholen, jeugdbewegingen, ... zetten allemaal hun beste beentje voor om pesten een halt toe te roepen. Die week gaat extra aandacht naar al deze waardevolle initiatieven. Via de organisatie van de Vlaamse week tegen Pesten biedt het Vlaams Netwerk Kies Kleur tegen Pesten alle betrokkenen een platform om hun initiatieven aan de buitenwereld te tonen.


De Move tegen Pesten was een initiatief van Ketnet, het scholierentijdschrift Yeti en het Vlaams Netwerk Kies Kleur tegen Pesten in het kader van de Vlaamse Week tegen Pesten.
 

Move tegen Pesten: Charlotte en Brahim blikken terug op de actie, vanavond in de Ketnet-wrap. Ook de uitzending vanuit de VBS De Waaier is vanavond te herbekijken.
 

www.ketnet.be

 

www.kieskleurtegenpesten.be

 

www.yeti.be