Sporza klaar voor de spelen

Sporza klaar voor Olympische Spelen

 


Vrijdagavond 27 juli vindt in het Olympic Stadium in Londen de openingsceremonie plaats van de Olympische Spelen van de XXXste Olympiade. Vanaf dan staat Canvas ruim twee weken lang helemaal in het teken van de Spelen. Het Sporza-team zorgt ervoor dat de Canvas-kijker het vierjaarlijkse hoogfeest van de sport vanop de eerste rij kan volgen. Ook Radio 1, MNM, sporza.be  en Ketnet volgen het op de voet.

 

Sporza Londen 2012 dagelijks op Canvas

Sporza Londen 2012 is er dagelijks van half tien ’s morgens tot half twaalf ’s avonds, of later. Het verslag van de openingsceremonie op vrijdag begint om 21.20 u. en loopt door tot ongeveer 1 uur.
Van de plechtige openingsceremonie met commentaar van Michel Wuyts en Inge Van Meensel op vrijdag 27 juli tot en met de slotceremonie op zondag 12 augustus: Sporza Londen 2012 is er heel de tijd bij. De aandacht gaat daarbij in de eerste plaats uit naar de sporten waarin Belgen aantreden en grote Olympische sporten zoals zwemmen, atletiek en turnen. De wedstrijden worden zo veel mogelijk live uitgezonden.

Omkadering

De omkadering gebeurt vanuit de vernieuwde Sporza-studio in Brussel, door Maarten Vangramberen (9.30 tot 13.30 uur), Catherine Van Eylen (13.30 tot 20.00 uur) en Frank Raes (20.00 uur tot einde). Tijdens de uitzending schakelen de drie ankers geregeld over naar Karl Vannieuwkerke en Lieven Van Gils in Londen, voor duiding, reportages, reacties en interviews. Karl Vannieuwkerke heeft een vaste stek in het Olympic Park en Lieven van Gils is overal waar iets te gebeuren staat.
Dagelijks zijn er drie round-upmomenten van een half uur: om 9.30 u. (terugblik op de voorbije dag), omstreeks 13.30 u. en omstreeks 23.00 u. (Londen 2012 Magazine). Tussendoor zijn er ook vier korte algemene nieuwsoverzichten : na de round-ups van 9.30 en 13.30 u. en omstreeks 16.20 u. is er een aflevering van het nieuwe 100-seconden-Journaal (100’’) en om 19.45 u. is er een kort gewoon Journaal van een 12 minuten.

De openingsceremonie

De openingsceremonie van de Olympische Spelen belooft een sfeervol en wervelend spektakel te worden, bijgewoond door 80.000 toeschouwers, tientallen staatshoofden (onder wie uiteraard Koningin Elizabeth) en honderden celibrities.
Hét hoogtepunt is natuurlijk de parade van de nationale delegaties: een bont gezelschap van ruim 10.000 sporters uit 205 landen. De Griekse ploeg betreedt om historische redenen als eerste het stadion en het Britse team sluit de lange rij af. Daartussen maken de andere landen in alfabetische volgorde hun opwachting. De Belgische delegatie (met 110 atleten) zit dus vooraan in de optocht.  Tia Hellebaut draagt de vlag.
Wanneer alle atleten hun plaats hebben ingenomen in het stadion volgen toespraken door de IOC-voorzitter, Jacques Rogge, en Sebastian Coe, voorzitter van het organisatiecomité en voormalig topatleet. Daarna zal Koningin Elizabeth als Brits staatshoofd de Spelen officieel voor geopend verklaren. Vervolgens wordt de Olympische Vlag binnengedragen en de Olympische Eed afgelegd door een afgevaardigde van de Britse ploeg. De apotheose is het aansteken van de Olympische Vlam.
Na het officiële gedeelte volgt de openingsshow. Die werd bedacht en uitgewerkt door de Britse regisseur Danny Boyle, bekend van onder meer Slumdog Millionaire, The Beach en Trainspotting. Onder de titel Isles of Wonder evoceert de show de Britse cultuur en de creativiteit van één van zijn grootste genieën: William Shakespeare. Er doen zo’n 15.000 figuranten aan mee.
De ceremonie is op vrijdag 27 juli in Sporza Londen 2012 op Canvas te volgen van 21.20 u. tot 1 uur. Michel Wuyts en Inge Van Meensel zorgen voor het commentaar.

Het openingsweekend
De precieze planning van de rechtstreekse uitzendingen kan pas op het laatste moment definitief worden vastgelegd (raadpleeg daarvoor www.sporza.be),

overzicht planning eerste twee dagen

 

Olympische knipoog: AbFab Olympic Special 2012
Wie goed opgewamd en met een glimlach aan de Spelen wil beginnen, kan vrijdagavond om 19.30 u. op Canvas kijken naar een Olympische special van Absolutely Fabulous

 

Radio 1: Sporza Olympia volgt de Spelen op de voet


 In Sporza Olympia op Radio 1 kunnen de luisteraars de prestaties van de Belgische en internationale toppers op de voet volgen. Er zijn dagelijks twee edities van het Olympisch magazine: van 13 tot 14 uur met Steffy Merlevede en van 19 tot 23 uur met Bart Schols en Bart De Raes. In het weekend loopt de uitzending door van 13 tot 23 uur.

In de middageditie van Sporza Olympia, van 13 tot 14 uur, overloopt Steffy Merlevede telkens de hoogtepunten van de sportieve voormiddag. Ze maakt samen met de Sporza-reporters ter plekke een stand van zaken op en blikt vooruit naar de wedstrijden die later die dag op het programma staan.


Van 19.00 tot 23.00 uur is het de beurt aan Bart De Raes en Bart Schols. In de avondeditie van Sporza Olympia presenteren zij samen de hoogtepunten na 19.00 uur, met vooral veel rechtstreekse wedstrijdverslagen.
Maar ook buiten die vaste afspraken houdt Sporza de luisteraars op de hoogte, met flitsen van de wedstrijden waarin Belgen aantreden. Tom Boudeweel, Leo De Vos, Dirk Gerlo, David Naert en Christophe Vandegoor zorgen voor het commentaar ter plaatse.

Daarnaast zijn er ook reportages van de vliegende Radio 1-reporter Ward Bogaert, die twee weken lang als Kuifje in Londen de Olympische sfeer opsnuift. Hij kijkt met eigenzinnige blik naar Londen en de Londenaars tijdens de Spelen.
 

 

Sporza.be

Volg de spelen op de voet via sporza.be

 

Ketnet in de ban van de Spelen

Ook Ketnet kijkt uit naar de Olympische Spelen in Londen. De ploeg van Karrewiet maakt dagelijks een extra Olympische editie van het jeugdjournaal. De wrappers supporteren ondertussen volop voor de Belgische atleten en organiseren een Olympische quiz.

Van vrijdag 27 juli tot en met maandag 13 augustus is er dagelijks om 18.05 u. een extra uitzending van het jeugdjournaal KarrewietKarrewiet heeft een reporter naar Londen gestuurd die ter plaatse reportages maakt over het grootste sportevenement ter wereld en over de sfeer in de Olympische hoofdstad. Ze maakt de reportages samen met een kindreporter: een Vlaams meisje dat in Londen woont. De reportages worden aangevuld met belangrijk sportnieuws, leuke nieuwtjes uit Londen, bijzondere prestaties van de Belgen, enz. Tegelijk wordt ook de Karrewiet-site omgetoverd tot een echte Olympische webstek.

De Ketnet-wrappers besteden uiteraard ook veel aandacht aan de Spelen. Van maandag 30 juli tot vrijdag 3 augustus organiseren ze zelfs een heuse Olympische quiz, waarbij de Ketnetters dagelijks een vraag krijgen voorgeschoteld van een Belgische Olympische atleet. Ze kunnen hun antwoord posten op Ketnet.be en maken elke dag kans op een Olympisch supporterspakket met een rugzakje en leuke attributen om super hard te supporteren voor de Belgische atleten.
 

 

MNM op de Spelen: Sportstan ontdekt Londen