Wie zijn de finalisten van de KEW zang 2011?

Twaalf zangers en zangeressen maken de komende dagen uit wie de Hongaar Szabolcs Brickner opvolgt als winnaar van de Koningin Elisabethwedstrijd voor zang. In de nacht van zaterdag op zondag maakt juryvoorzitter Arie Van Lysebeth de winnaar van de prestigieuze zangwedstrijd bekend in het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel. Deredactie.be zet de kandidaten op een rij.

Finaledag 1 - woensdag 18 mei

Clémentine Margaine
mezzosopraan uit Frankrijk
geboren in Besançon op 11 november 1982

programma met werk van Georges Bizet, Pjotr Tsjaikovski, Gaetano Donizetti, Gustav Mahler, Camille Saint-Saens en Modest Moessorgksi

Lee EungKwang
bariton uit Zuid-Korea
geboren in Kincheon op 10 oktober 1981

prgramma met werk van Gustav Mahler, Charles Bounod, Giuseppe Verdi en Gioachino Rossini

Anaïk Morel
mezzosopraan uit Frankrijk
geboren in Lyon op 06 februari 1982

programma met werk van Maurice Ravel, Wolfgang Amadeus Mozart, Jules Massenet, Richard Wagner en Georges Bizet

Finaledag 2 - donderdag 19 mei

Thomas Blondelle
tenor uit België
geboren in Brugge op 03 oktober 1982

programma met werk van Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Henri Duparc, Gustav Mahler en Carl Maria von Weber

Hwang Insu
bariton uit Zuid-Korea
geboren in Seoul op 06 februari 1983

programma met werk van Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel en Vincenzo Bellini

Hong Haeran
sopraan uit Zuid-Korea
geboren in Kang-Won op 10 september 1981

programma met werk van Jules Massenet, Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Vincenzo Bellini

Finaledag 3 - vrijdag 20 mei

Konstantin Sjoesjakov
bariton uit Rusland
geboren in Udmurtiya op 02 juli 1984

programma met werk van Giacomo Puccini, Pjotr Tsjaikovski, Gustav Mahler en Wolfgang Amadeus Mozart

Sébastien Parotte
bariton uit België
geboren in Verviers op 23/02/1984

programma met werk van Georg Friedrich Händel, Giuseppe Verdi, Sergey Rachmaninov, Hector Berlioz en Wolfgang Amadeus Mozart

Elena Galitskaja
sopraan uit Rusland
geboren in Dimitrovgad op 12.03.1983

programma met werk van Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Nikolaj Rimski-Korsakov, Gioachino Rossini, Giacomo Puccini en Charles Gounod

Finaledag 4 - zaterdag 21 mei

Nikola Diskic
bariton uit Servië
geboren in Belgrado op 08 februari 1983

programma met werk van Georg Friedrich Händel, Felix Mendelssohn, Gaetano Donizetti, Ambroise Thomas en Giuseppe Verdi

Stanislas de Berbeyrac
tenor uit Frankrijk
geboren in Annecy op 27 april 1984

programma met werk van Giuseppe Verdi, Benjamin Britten, Georges Bizet, Gustav Mahler en Pjotr Tsjaikovski

Elizabeth Zharoff
sopraan uit de VS
geboren in Wenatchee, WA op 19 maart 1986

programma met werk van Nikolaj Rimski-Korsakov, Gaetano Donizetti, Igor Stravinski en Wolfgang Amadeus Mozart