Alle genomineerden voor de Oscars op een rij

De genomineerden voor de 86e editie van de Academy Awards zijn bekendgemaakt in het Samuel Goldwyn Theater in Los Angeles. Op 2 maart worden de belangrijkste Amerikaanse filmprijzen uitgereikt.

beste film
American hustle
Captain Phillips
Dallas buyers club
Gravity
Her
Nebraska
Philomena
12 years a slave
The wolf of Wall Street

beste niet-Engelstalige film
THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN (België)
The great beauty (Italië)
Jagten (Denemarken)
The missing picture (Cambodja)
Omar (Palestina)

beste acteur
Christian Bale (American hustle)
Bruce Dern (Nebraska)
Leonardo DiCaprio (The wolf of Wall Street)
Chiwetel Ejiofor (12 years a slave)
Matthew McConaughey (Dallas buyers club)

beste actrice
Amy Adams (American hustle)
Cate Blanchett (Blue Jasmine)
Sandra Bullock (Gravity)
Judi Dench (Philomena)
Meryl Streep (August: Osage County)

beste acteur in bijrol
Barkhad Phillips (Captain Phillips)
Bradley Cooper (American hustle)
Michael Fassbender (12 years a slave)
Jonah Hill (The wolf of Wall Street)

beste actrice in bijrol
Sally Hawkins (Blue Jasmine)
Jennifer Lawrence (American hustle)
Lupita Nyong'o (12 years a slave)
Julia Roberts (August: Osage County)
June Squibb (Nebraska)

beste regisseur
David O. Russel (American hustle)
Alfonso Cuaron (Gravity)
Alexander Payne (Nebraska)
12 years a slave (Steve McQueen)
Martin Scorsese (The wolf of Wall Street)

beste animatiefilm
The Croods
Dispicable me 2
Ernest et Célestine
Frozen
The wind rises

beste bewerkt scenario
Before Midnight
Captain Phillips
Philomena
12 years a slave
The wolf of Wall Street

beste origineel scenario
American hustle
Blue Jasmine
Dallas buyers club
Her
Nebraska

beste soundtrack
The book thief
Gravity
Her
Philomena
Saving Mr. Banks 

beste origineel nummer
Alone yet not Alone - Alone yet not Alone
Despicable me 2 - Happy
Frozen - Let it go
Her - The moon song
Mandela: Long walk to freedom - Ordinary love

beste animatiefilm kort
Feral (Daniel Sousa en Dan Golden)
Get a horse! (Lauren MacMullan en Dorthy McKim)
M. HUBLOT (Philippe Witz en Alexandre Espigares)
Possessions (Shuhei Morita)
Room on the broom ( Max Lang and Jan Lachauer)

beste kortfilm
Aquel no era yo
Avant que de tout perdre
Helium
Do I have to take care of everything
The voorman problem

beste documentaire
The act of killing
Cutie and the boxer
Dirty wars
The square
20 feet from stardom

beste documentaire kortfilm
Cavedigger
Facing fear
Karama has no walls
The lady in number 6: Music saved my life
Prison terminal: The last days of private Jack Hall
 

beste geluidsmontage
All is lost
Captain Phillips
Gravity
The hobbit: The desolation of Smaug
Lone survivor 

beste geluid
Captain Phillips
Gravity
The hobbit: The desolation of Smaug
Inside Llewyn Davis
Lone survivor

beste montage
American hustle
Captain Phillips
Dallas buyers club
Gravity
12 years a slave 

beste camerawerk
The grandmaster
Gravity
Inside Llewyn Davis
Nebraska
Prisoners

beste kostuums
American hustle
The grandmaster
The great Gatsby
The invisible woman
12 years a slave 

beste make-up
Dallas buyers club (Adruitha Lee en Robin Mathews)
Jackas presents: Bad grandpa (Stephen Prouty)
The lone ranger (Joel Harlow en Gloria Pasqua-Casny)

beste speciale effecten
Gravity
The hobbit: The desolation of Smaug
Iron Man 3
The lone ranger
Star trek into darkness 

beste aankleding
American hustle
Gravity
The great Gatsby
Her
12 years a slave