Genomineerden voor Golden Globes bekendgemaakt

Zonet werd het eerste deel van de nominaties voor de Golden Globes, na de Oscars de belangrijkste film- en tv-prijzen, bekend gemaakt. Hierbij een kort overzicht van de grootste categorieën.

Beste film - drama

  • Boyhood
  • Foxcatcher
  • Selma
  • The imitation game
  • The theory of everything

 

Beste film - komedie en musical

  • Birdman
  • The grand Budapest hotel
  • Into the woods
  • Pride
  • St Vincent

 

Beste buitenlandse film

  • Force majeure - Zweden
  • Gett: the trial of Viviane Amsalem - Israël
  • Ida - Polen/Denemarken
  • Leviathan - Rusland
  • Tangerines - Estland

 

Beste animatiefilm

  • Book of life
  • Box trolls
  • How to train your dragon 2
  • Big hero 6
  • Lego movie

 

Beste mini-serie of korte film

  • Fargo
  • The missing
  • The normal heart
  • Olive Kitteridge
  • True detective

 

Beste tv-serie drama

  • The affair
  • Downton Abbey
  • Game of thrones
  • The good wife
  • House of cards

 

Beste tv-serie komedie

  • Girls
  • Jane the virgin
  • Orange is the new black
  • Silicon Valley
  • Transparent

 

Beste acteur tv-serie - komedie

  • Don Cheadle - House of lies
  • Ricky Gervais - Derek
  • Jeffrey Tambor - Transparent
  • Louis C.K. - Louie
  • William H. Macy - Shameless

 

Beste actrice tv-serie - komedie

  • Julia Louis-Dreyfus - Veep
  • Taylor Schilling - Orange is the new black
  • Lena Dunham - Girls
  • Gina Rodriguez - Jane the virgin
  • Edie Falco - Nurse Jackie

 

Beste acteur tv-serie - drama

  • 
Clive Owen - The knick
  • Liev Schreiber - Ray Donovan
  • Kevin Spacey - House of cards
  • James Spader -  The blacklist
  • Dominic West - The affair

 

Beste actrice tv-serie - drama

  • Claire Danes - Homeland
  • Viola Davis - How to get away with murder
  • Julianna Margulies - The good wife
  • Robin Wright - House of cards
  • Ruth Wilson - The affair

 

Beste regisseur

  • Wes Anderson - The grand Budapest hotel
  • Ava DuVernay - Selm
  • David Fincher - Gone Girl
  • Alejandro González Iñárritu - Birdman
  • Richard Linklater - Boyhood

 

Beste script

  • The grand Budapest hotel - Wes Anderson
  • Gone girl - Gillian Flynn
  • Birdman - Alejandro González Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr.
  • Boyhood - Richard Linklater
  • The imitation game - Graham Moore

 

Beste originele nummer

  • Big eyes - Lana Del Ray (film: Big Eyes)
  • Glory - John Legend en Common (film: Selma)
  • Mercy is - Patty Smith and Lenny Kaye (film: Noah)
  • Opportunity (film: Annie)
  • Yellow flicker beat - Lorde (film: The hunger games: Mockingjay – part 1)

 

Film met beste soundtrack

  • The imitation game
  • Theory of everything
  • Gone girl
  • Birdman
  • Interstellar

De prijzen worden op 11 januari uitgereikt. De show zal gepresenteerd worden door Tina Fey en Amy Poehler.