Buitenlandse investeerders mogen een bedrijf in Qatar volledig bezitten
De Qatarese regering heeft een wetsontwerp goedgekeurd, waardoor buitenlanders nu bedrijven in het land volledig mogen bezitten. Zo wil Qatar zijn inkomsten verhogen.
Tijdens de wekelijkse vergadering van de regering werd het wetsontwerp goedgekeurd. Daardoor kunnen buitenlandse investeerders een bedrijf in Qatar voor 100 procent in handen hebben.
Ze mogen geen vastgoed kopen, heeft de minister van Economie en Handel aan AFP laten weten. Buitenlanders die willen investeren in de banken- en verzekeringssector hebben ook een speciale toelating van de regering nodig.
Qatarese partners
Tot nu toe mochten internationale investeerders maar maximaal 49 procent van een beursgenoteerd bedrijf bezitten. Daardoor werken veel buitenlanders samen met Qatarese partners.
Door de nieuwe wet wil het land zijn inkomsten uit andere sectoren dan de energie verhogen. 2018 zal voor Qatar het derde jaar op rij zijn met een begrotingstekort door de lage olieprijzen.