Geen band met Kortenberg? Dan ook geen woning in Kortenberg

In Kortenberg komen een aantal woningen die specifiek bedoeld zijn voor mensen die een band hebben met de gemeente.

De gemeente Kortenberg gaat een aantal nieuwe woningen bouwen, die specifiek bedoeld zijn voor mensen die een band hebben met de gemeente. Het gaat om betaalbare woningen voor zo'n 120 mensen met een beperkt inkomen. Maar zij moeten een band kunnen aantonen met de gemeente of de streek. 

"We willen voorkomen dat jonge mensen wegvluchten uit onze gemeente, omdat ze woningen of bouwgronden niet kunnen betalen. Daarom zijn deze woningen bedoeld voor die mensen die werkzaam zijn in onze gemeente of wiens kinderen naar school gaan in Kortenberg", zegt burgemeester Chris Taes.

De bouw van de woningen zou starten in 2020 en zou in fasen verlopen. Kortenberg wil niet alle woningen onmiddellijk op de markt gooien.

Meest gelezen