Videospeler inladen...

Ruim 275.000 kinderen en jongeren trekken vandaag hun uniform aan voor Dag van de Jeugdbeweging

Schrik niet als u vandaag kinderen en jongeren tegenkomt in het uniform van de Chiro,Scouts of andere jeugdbeweging, want het is vandaag de Dag van de Jeugdbeweging. Alles samen zijn 275.990 kinderen en jongeren lid van een van de acht jeugdbewegingen. 

De Dag van de Jeugdbeweging zet acht jeugdbewegingen in de kijker: Chirojeugd Vlaanderen, FOS Open Scouting, IJD Jongerenpastoraal , JNM, Jeugd Rode Kruis, KLJ, KSA en Scouts en Gidsen Vlaanderen. "We willen ons bestaan vieren maar het ook bekendmaken aan de buitenwereld, jongeren die nog niet aangesloten zijn warm en nieuwsgierig maken voor een bezoekje aan een jeugdbeweging", klinkt het in een persbericht.

We willen ons bestaan vieren; maar het ook bekendmaken aan de buitenwereld

"Elk jaar opnieuw doet het me zo’n deugd om meisjes en jongens, tieners en pubers, leidsters en leiders op de Dag van de Jeugdbeweging zo enthousiast reclame te zien maken voor een van onze sterkste merken en grootste troeven: onze jeugdbewegingen", zegt minister van Jeugd Sven Gatz (Open VLD) in een mededeling. "Een dikke dankuwel voor alle leiders en leidsters van al onze jeugdbewegingen", klinkt het nog op Twitter.

Kinderen en jongeren worden opgeroepen om in uniform naar school of hun werk te trekken om de zichtbaarheid zo groot mogelijk te maken. In vele steden worden speciale evenementen voor en na en soms zelfs tijdens de schooluren georganiseerd.

De jeugdbeweging in cijfers

  • Chirojeugd Vlaanderen: 112.362 leden en leiding
  • Scouts en Gidsen Vlaanderen: 81.629 leden en leiding
  • KSA: 36.000 leden en leiding
  • KLJ: 22.286 leden en leiding
  • IJD: 9.950 leden en leiding
  • FOS Open Scouting: 9.250 leden en leiding
  • JNM: 2.717 leden en leiding
  • Jeugd Rode Kruis: 1.796 leden en leiding
    • TOTAAL: 275.990 leden en leiding

Volg VRT NWS ook via Instagram:

Vandaag nemen Youssra en Frauke, 2 jongeren die bij een jeugdbeweging zitten, het Instagramkanaal over van VRT NWS.  Volg hun dag via onze Instastory

Meest gelezen