School in Mol telt 9 zwangere juffen

Het zijn spannende tijden in basisschool MOZAwIEK in Mol. Een kwart van het personeel loopt er rond met een bolle buik.

"We hebben dit niet afgesproken," lacht de zwangere juf Lore Verstraelen in "Start je dag" bij Radio 2 Antwerpen. "Zwanger worden is normaal gezien iets heel speciaal en uniek. Maar onze leerlingen kijken intussen al niet meer verbaasd op van een extra juf met een bolle buik." De reden van de babyboom moet je volgens Lore niet te ver zoeken. "In ons team zitten veel jonge juffen van dezelfde leeftijd. Dan kan het al eens gebeuren dat je zwanger wordt."

Vervanging gezocht

Voor directrice Eva Hannes breken alvast bijzondere tijden aan. "Ik ben uiteraard blij voor de collega's die een kindje verwachten maar ik moet een kwart van mijn team vervangen. Gisteren nam ik al sollicitatiegesprekken af en ook vandaag heb ik een drukke agenda. Kandidaten voor een interim mogen zich trouwens nog altijd melden in Mol." Stiekem hopen ze bij MOZAwIEK nog op iets bijzonders. "De kans bestaat dat er een kerstekindje geboren wordt," zegt directrice Eva Hannes.

Juffen Lore en Debbie (toen nog niet zwanger)

Meest gelezen