Londerzeel krijgt fietsstraat

Londerzeel krijgt vanaf 1 juli een fietsstraat en dat is de eerste in de gemeente. Een fietsstraat is een straat waar fietsers voorrang hebben en auto's achter de fietsers moeten blijven.

Met een fietsstraat hoopt de gemeente Londerzeel meer inwoners te kunnen aansporen de fiets te nemen, de aantrekkingskracht van het dorpscentrum te vergroten en het doorgaand verkeer uit het centrum te weren. Door de lagere snelheid zal ook de geluidsoverlast van gemotoriseerd verkeer verminderen.

Fietsstraat op kasseien

De fietsstraat komt in het centrum en gaat via de Dorpstraat, de Kerkstraat en de Markt zegt schepen van Mobiliteit Dimi Robbyns: "De fietsstraat ligt wel op kasseien en in de toekomst willen we dat veranderen, maar we willen nu toch al van start gaan ons dorp veiliger te maken voor de fietsers, en ook onze buren aan te sporen met de fiets naar ons dorp te komen."

Meest gelezen