Herbeleef de LIVEBLOG: 500.000 wielerfans voor tweede etappe Tour de France in Brussel
Ook vandaag is de Tour de France dwars door Brussel gepasseerd. De renners kregen een serieuze ploegentijdrit voor de kiezen, 27,6 kilometer in totaal. Er was een overduidelijke winnaar en 500.000 wielerfans keken langs het parcours toe voor deze tweede etappe. Herlees hieronder de liveblog over de Tourdag.
Liveblog
Parcours wordt stilaan opnieuw vrijgemaakt
De ploegentijdrit zit erop. Het parcours wordt stilaan opnieuw vrijgemaakt.
Het Tourweekend in Brussel zit erop, morgen rijden de renners in de derde etappe van Binche naar Epernay, een rit van 215 kilometer.
De Tourdag in beeld
Er is een winnaar in de ploegentijdrit (en Wout Van Aert is de beste jongere)
De tweede etappe van de Tour de France kent een winnaar: het Nederlandse team Jumbo-Visma (met gele trui Mike Teunissen en Wout Van Aert). En dus blijft Teunissen leider en is Van Aert de beste jongere. Hij krijgt de witte trui. Lees hier meer bij Sporza.
Autoloze Brusselse straten zijn een paradijs voor skaters
Officiële telling: 500.000 wielerfans naar Brussel afgezakt
Volgens de officiële telling van de politie volgen vandaag 500.000 wielerfans de tweede etappe van de Tour de France in Brussel. Dat is evenveel als gisteren.
De renners rijden ook voorbij de VRT-toren (in het geel)
Het parcours loopt ook langs de Reyerslaan, onder de VRT-toren. Die is voor de gelegenheid in een geel jasje gestoken.
Bekijk hier enkele sfeerbeelden
De eerste ploeg heeft de aankomst aan het Atomium bereikt
De eerste ploeg - Ineos - heeft de finish aan het Atomium bereikt. De tijd? 29'18".