Pieter Clicteur

Film "De Patrick" en tv-reeksen "Albatros" en "De twaalf" grote favorieten voor De Ensors

De film "De Patrick" van Tim Mielants is met 13 nominaties de topfavoriet bij de films tijdens De Ensors, de Vlaamse film- en tv-prijzen. Bij de series is "Albatros" van Wannes Destoop 14 keer genomineerd, "De twaalf" van Wouter Bouvijn 12 keer.  De winnaars van De Ensors worden op zaterdag 23 januari tijdens een liveshow op Canvas bekendgemaakt.

De Ensor Academie, die meer dan 1.100 leden uit de audiovisuele sector telt, heeft beslist wat de beste producties van een extra lang Ensorjaar (augustus 2019 - december 2020) waren.  Een tweede stemronde loopt nu tot 15 januari en die bepaalt wie de winnaars van De Ensors worden. 

"De Patrick" van Tim Mielants is 13 keer genomineerd. Pierre Bokma en Kevin Janssens  maken voor hun rol in deze film kans op de prijs voor beste acteur. Janssens kwam voor de rol van Patrick, die een naturistencamping uitbaat en in een identiteitscrisis zit, 17 kilo bij.  "All of us", een tragikomedie over leven met kanker, van Willem Wallyn is 8 keer genomineerd.  Jan Hammenecker, Joke Devynck en Maaike Neuville kunnen voor hun acteerprestaties in de film bekroond worden. Debutante Eva Cools is met "Cleo" meteen goed voor 5 nominaties.  Het hoofdpersonage, gespeeld door Anna Franziska Jäger die ook genomineerd is in de categorie Beste Actrice, verliest in de film haar beide ouders in een auto-ongeval. 

Bij de series heeft "Albatros" (foto hieronder, vanaf 15 februari te zien op Canvas en op VRT NU) van Wannes Destoop 14 nominaties. "De twaalf" van Wouter Bouvijn sleept 12 nominaties in de wacht. Het rechtbankdrama dat vorige winter op Eén te zien was, staat intussen ook op Netflix en mag de Britse tv-maker en acteur Ricky Gervais tot zijn fans rekenen.

Het Gala van De Ensors

Normaal gezien zijn De Ensors de afsluiter van het Filmfestival van Oostende.  Als gevolg van de coronacrisis gaat het festival dit jaar niet door, maar op zaterdag 23 januari is er wel een tv-show, die live vanuit Oostende wordt uitgezonden op Canvas om 22.10 uur.

Acteur en presentator Wim Opbrouck en actrice Martha Canga Antonio, ooit zelf winnaar van de Ensor voor Beste Actrice, leiden Het Gala van De Ensors in goede banen vanuit Kursaal Oostende. Acteur Michael Pas ontvangt de genomineerden in Thermae Palace.

Bekijk hieronder de bekendmaking van de genomineerden door Michael Pas en Martha Canga Antonio: (en lees verder onder de video) 

Alle genomineerden voor De Ensors:

Beste Film

  • "All of us" van Willem Wallyn
  • "Cleo" van Eva Cools
  • "De Patrick" van Tim Mielants
  • "Ghost tropic" van Bas Devos
  • "Muidhond" van Patrice Toye

Beste Regie Film

  • Anke Blondé voor "The best of Dorien B."
  • Bas Devos voor "Ghost tropic"
  • Tim Mielants voor "De Patrick"
  • Patrice Toye voor "Muidhond"
  • Willem Wallyn voor "All of us"

Beste Scenario Film

  • Anke Blondé en Jean Claude Van Rijckeghem voor "The best of Dorien B."
  • Eva Cools voor "Cleo"
  • Benjamin Sprengers en Tim Mielants voor "De Patrick"
  • Patrice Toye en Peter Seynaeve voor "Muidhond"
  • Willem Wallyn voor "All of us"

Beste Acteur Film

  • Pierre Bokma voor "De Patrick"
  • Tijmen Govaerts voor "Muidhond"
  • Jan Hammenecker voor "All of us"
  • Kevin Janssens voor "De Patrick"
  • Peter Van den Begin voor "The barefoot emperor"

Beste Actrice Film

  • Saadia Bentaïeb voor "Ghost tropic"
  • Joke Devynck voor "All of us"
  • Anna Franziska Jäger voor "Cleo"
  • Maaike Neuville voor "All of us"
  • Ariane Van Vliet voor "De Patrick"

Beste D.O.P. (Director of Photography) 

  • Lou Berghmans voor "All of us"
  • Dries Delputte voor "Albatros"
  • Robrecht Heyvaert voor "Torpedo" 
  • Frank van den Eeden voor "De Patrick"
  • Grimm Vandekerckhove voor "Ghost tropic"

Beste Art Direction

  • Harry Ammerlaan voor "Torpedo"
  • Philippe Bertin voor "Albatros"
  • Philippe Bertin voor "De twaalf"
  • Hubert Pouille en Pepijn Van Looy voor "De Patrick"
  • Hendrik Van Kets voor "De bende van Jan de Lichte"

Beste Make-up

  • Labhise Allara Mandango Ciratu voor "Albatros"
  • Daphnée Beaulieux, Erwan Simon en Véronique Dubray voor "Yummy"
  • Lili Dang-Vu voor "De Patrick"
  • Diana Dreesen voor "De twaalf"
  • Gerda Van Hoof en Leendert van Nimwegen voor "De bende van Jan de Lichte"

Beste Kostuum

  • Vanessa Evrard voor "Cleo"
  • Raïssa Hans voor "De bende van Jan de Lichte"
  • Valerie Le Roy voor "De Patrick"
  • Catherine Marchand voor "Albatros"
  • Jacqueline Steijlen voor "Torpedo"

Beste Montage

  • Alain Dessauvage voor "De Patrick"
  • Tom Denoyette voor "Albatros"
  • Bert Jacobs voor "De twaalf"
  • Yoohan Leyssens voor "Callboys 2.0"
  • Kim Vandenbergh voor "All of us"

Beste Muziek

  • Hannes De Maeyer voor "Torpedo"
  • Geert Hellings voor "De Patrick"
  • Mauro Pawlowski voor "Cleo"
  • Jeroen Swinnen en Dave Martijn voor "De twaalf"
  • Pieter Van Dessel en Lennert Coorevits voor "Albatros"

Beste Sound Design

  • Peter Flamman voor "De Patrick"
  • Matthias Hillegeer voor "De twaalf"
  • Fabien Pochet voor "Albatros"
  • Pedro Van der Eecken voor "Callboys 2.0"
  • Jos Van Galen voor "Torpedo"

Beste Documentaire Film

  • "Annapolis, giant city" van Maarten Bernaerts
  • "Confessions to dEUS" van Fleur Boonman
  • "Mother" van Kristof Bilsen
  • "Touching infinity" van Griet Teck
  • "Victoria" van Sofie Benoot, Isabelle Tollenaere en Liesbeth De Ceulaer

Beste Documentaire tv

  • "Als je eens wist" van Hilde Van Mieghem
  • "De onfatsoenlijken" van Luc Lemaitre
  • "Gentbrugge" van Marlies Lembregts en Lena Dewaegenaere
  • "In de ban van Tsjernobyl" van Filip Lenaerts
  • "Kinderen van de Holocaust" van Sarah De Bisschop, Aster Van De Vijver en Geert Clerbout

Beste Animatie

  • "Ollie" van Anton Setola
  • "Ridder Muis" van Tom Van Gestel
  • "Vos en Haas" van Tom Van Gestel en Mascha Halberstad

Beste Jeugdfilm

  • "De familie Claus" van Matthias Temmermans
  • "Nachtwacht: Het duistere hart" van Gert-Jan Booy

Beste tv-serie

  • "Albatros" van Wannes Destoop
  • "Callboys 2.0" van Jan Eelen
  • "De bende van Jan de Lichte" van Robin Pront en Maarten Moerkerke
  • "De twaalf" van Wouter Bouvijn
  • "Undercover 2" van Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden

Beste Regie tv-serie

  • Wouter Bouvijn voor "De twaalf"
  • Wannes Destoop voor "Albatros"
  • Jan Eelen voor "Callboys 2.0"
  • Maarten Moerkerke en Robin Pront voor "De bende van Jan de Lichte"
  • Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden voor "Undercover 2"

Beste Scenario tv-serie

  • Wannes Destoop, Dominique Van Malder, Tom Dupont en Gilles Coulier voor "Albatros"
  • Philippe De Schepper, Bas Adriaensen en Geert Verbanck voor "Black-out"
  • Jan Eelen en Youri Boone voor "Callboys 2.0"
  • Nico Moolenaar, Piet Matthys en Bart Uytdenhouwen voor "Undercover 2"
  • Bert Van Dael en Sanne Nuyens voor "De twaalf"

Beste Acteur tv-serie

  • Benny Claessens voor "Albatros"
  • Josse De Pauw voor "De twaalf"
  • Dominique Van Malder voor "Albatros"
  • Geert Van Rampelberg voor "Black-out"
  • Tom Vermeir voor "De twaalf"

Beste Actrice tv-serie

  • Ruth Becquart voor "Undercover 2"
  • Maaike Cafmeyer voor "De twaalf"
  • Janne Desmet voor "Albatros"
  • Maaike Neuville voor "De twaalf"
  • Isabelle Van Hecke voor "Albatros"

Beste Kortfilm

  • "Carrousel" van Jasmine Elsen
  • "Dry sea" van Bart Bossaert & Yves Bex
  • "Han yu" van Zaur Kourazov
  • "hier." van Joy Maurits
  • "Mosaic" van Imge Özbilge & Sine Özbilge
  • "For Eunice" van Jaan Stevens
  • "Sun Dog" van Dorian Jespers
  • "Stephanie" van Leonardo Van Dijl
  • "Gyre" van Charlotte Lybaert

Meest gelezen