Carnavalisten Moerzeke Kastel mogen dan toch luide muziek spelen in de cafés tot in de vroege uren
De carnavalisten van Moerzeke en Kastel, bij Hamme, waren niet te spreken over de beslissing van het gemeentebestuur om tijdens de carnavalsnacht de luide muziek in de cafés om 1 uur al stil te leggen. Ze vroegen in een open brief om 3 uur langer te mogen feesten, en de burgemeester is daarop ingegaan.
In de Hamse deelgemeenten Moerzeke en Kastel vieren ze op 27 februari carnaval. Door corona is dat beperkt. Zo is er geen stoet en mag er buiten ook geen muziek door luidsprekers te horen zijn. Cafébezoek mag wel.
Het gemeentebestuur zat deze week samen met de horeca-uitbaters. Die kregen te horen dat er na 1 uur geen luide muziek meer gedraaid mag worden in hun zaak, ook al is er sinds code oranje geen verplicht sluitingsuur meer. Daarop is het schepencollege nu teruggekomen. Burgemeester Herman Vijt (CD&V) laat de dj's toe tot 4 uur 's nachts.
Bittere pil
De café-uitbaters en de carnavalisten waren niet blij met de eerdere beslissing. “Dit is een bittere pil voor ons”, legde carnavalist Peter Van den Broeck uit. “We begrijpen dat er geen wagens met versterkte muziek door de straten mogen rijden, maar om 1 uur de muziek in de cafés stilleggen zet een domper op de feestvreugde. Dit is strenger dan in de Gentse Overpoort.”
De hoop op een feestelijk carnaval groeide, sinds de coronabarometer op oranje is komen te staan. “Daardoor is in de horeca weer meer mogelijk”, vervolgt Van den Broeck. “We hebben het 24 maanden zwaar gehad. Veel mensen keken uit naar een feestnacht vol muziek. Als de muziek om 1 uur uit moet, dan is het geen feest meer. Carnaval: dat is dansen, drinken en plezier maken op feestmuziek.”
Tegenvoorstel
Er was een petitie gestart en heel wat carnavalisten lieten hun ongenoegen blijken door hun profielfoto op Facebook zwart te maken. Ze deden aan het gemeentebestuur een tegenvoorstel om het muziekverbod pas om 4 uur te laten ingaan. Het gemeentebestuur zal daarop ingaan.