Werkstraf van 100 uren voor diefstal van boten op de IJzer
Een 23-jarige man uit Veurne krijgt een werkstraf van 100 uren na de diefstal van twee bootjes, vorig jaar op de IJzer in Merkem bij Houthulst. Er heerste toen een plaag van diefstallen en voor twee feiten werd de twintiger nu veroordeeld.
Vorig jaar tussen maart en juni heerste er op de IJzer een diefstallenplaag. Tussen Diksmuide en Lo-Reninge, en het afgeleide Ieperleekanaal in Merkem bij Houthulst, werden een zestal boten en buitenboordmotoren gestolen. Voor twee gestolen boten werd een 23-jarige man uit Veurne nu veroordeeld. De vaartuigen werd teruggevonden in de loods van twee dertigers uit Houthulst, die de boten in bewaring hielden voor de man.
Te koop
De onderzoekers uit bij de 23-jarige omdat hij één van de bootjes, de gestolen 'Shark' van een vriendengroep, te koop had aangeboden op internet. Daarbij stonden foto’s waarop zijn eigen takelwagen te zien was die de Shark uit de IJzer haalde.
Wraak
De beschuldigde stal de boot omdat hij zich niet kon concentreren. "Ik was aan het vissen op de IJzer en die vrienden maakten veel te veel lawaai tijdens de werken op hun boot. Zo kon ik me niet concentreren op het vissen en besloot ik uit wraak hun boot te stelen."
De man belandde in de cel maar het onderzoek kon hem niet linken aan de andere verdwenen boten. Ook voor de diefstal van de buitenboordmotor van de stad Diksmuide werd hij vrijgesproken.
Schade
Twee van de zes vrienden stelden zich burgerlijke partij en krijgen nu elk 200 euro schadevergoeding. Ze kregen hun Shark gehavend terug. Ze ramen de herstelkosten zelfs op 1.500 euro, maar aangezien ze zelf slechts 480 euro voor de boot hadden betaald kon dat bedrag niet toegekend worden. Of ze de boot nu nog zullen herstellen is onduidelijk.