Facebook Bibliotheek Stekene

Stekene eert overleden jeugdschrijver Dirk Bracke met 10 boekenruilkastjes

Tegen de zomer zullen er in Stekene, in het Waasland, 10 boekenruilkastjes zijn als eerbetoon aan de overleden schrijver en inwoner Dirk Bracke. De kastjes verwijzen naar 10 boeken van Bracke. Ze worden gemaakt door een school uit de regio. Bracke overleed vorig jaar na een ziekte. 

Gemeente Stekene wil schrijver Dirk Bracke op een bijzondere manier eren en plaatst daarom 10 boekenruilkastjes over het hele grondgebied. Daar kunnen mensen gratis boeken achterlaten en ontlenen. De kastjes krijgen een naam die telkens verwijst naar een ander boek van Bracke. 

De kastjes worden gemaakt door leerlingen mechanica van de Broederschool in Stekene. Die zijn telkens zo'n 4 uur bezig aan 1 kastje. Om ze tegen weer en wind te beschermen, zijn ze gemaakt uit metaal. Voor de leerlingen is het een goede oefening, het zit ook vast in hun lessenpakket, en voor de gemeente een meevaller dat ze lokaal gemaakt worden. Tegen de zomer moeten alle kastjes af zijn. 

De weduwe van Dirk vindt het een mooi project en wordt meter van één van de kastjes
schepen Gunther Van Campenhout (N-VA)

Stekene ging al een tijd geleden op zoek naar meters of peters. Zij moeten ervoor zorgen dat de kastjes goed gebruikt worden. De bib van Stekene zorgt voor enkele boeken voor een goede opstart. Eén ruilboekenkastje komt aan het huis van de jeugdauteur. "De weduwe vindt het een mooi initiatief en zet er graag haar schouders onder", klinkt het bij de gemeente. Volgens haar zou Bracke erg trots zijn op dit project. Schepen Gunter Van Campenhout (N-VA) sluit niet uit dat er later nog kastjes bijkomen. 

kasto80

Meest gelezen