BEKIJK - 3 Studenten uit Gent zitten vast in Rusland: "We proberen via Dubai in België te geraken"

Verschillende studenten uit Gent op uitwisseling zitten vast in Rusland nu het luchtruim in Europa gesloten is voor vluchten uit dat land. VRT NWS kon spreken met 3 studentes die nog in Rusland zitten en woensdag via Dubai in België proberen te geraken.

Cloë, Michelle en Ana vertrokken zo'n maand geleden naar Rusland voor een uitwisseling. Ze wisten niet dat hun avontuur zo abrupt zou eindigen. De studentes klinken rustig. Een van hen vertelt dat ze nooit echt gepanikeerd heeft: "We hebben niet het gevoel dat er ons iets zal overkomen, het is vooral mijn familie die bang is, mijn ouders willen dat ik zo snel mogelijk terugkeer. " 

Bekijk de getuigenis van drie studentes die proberen naar België terug te keren:

Videospeler inladen...

Nu Europa het luchtruim heeft gesloten voor Russische vluchten, moesten de studenten koortsachtig op zoek naar een manier om terug te keren naar België. "De voorbije uren waren het vooral de emoties over hoe we thuis zouden raken die overheersten", vertelt de studente. 

Geen paniek, maar wel emotioneel over hoe ik thuis moet raken 

Studente in Rusland

Urenlange zoektocht naar een vlucht

"Het weekend was heel chaotisch," gaat de studente verder, "we wisten niet hóe we konden wegraken. Via het luchtruim waren er wel wat opties, via Istanbul, Qatar of Dubai, maar een vlucht vastkrijgen was heel moeilijk. Gisteren hebben we 6 uur online gezocht om te kunnen boeken. Het is uiteindelijk gelukt, woensdag raak ik via Dubai in Brussel."

Na 6 uur zoeken heb ik een vlucht gevonden, woensdag vlieg ik naar huis

Studente in Rusland

In de stad waar de studente momenteel verblijft, ziet ze hoe Russische burgers tegen de inval van Poetin protesteren, maar ze ziet ook hoe de politie de protesten de kop indrukt: "De meerderheid van de Russen is allesbehalve akkoord met de inval in Oekraïne, ik heb hier al wat opstanden gezien, maar de politie is er heel snel bij om die betogers te arresteren."

"Opgelucht dat ik naar huis kan"

De studente kwam begin februari aan in Rusland, om er in het kader van een uitwisseling tot juni Russisch te studeren. "Dat daar nu zo snel een einde aan komt, is natuurlijk erg jammer. We studeren allemaal Russisch, en een taal kan je uiteindelijk pas echt leren in het land waar het wordt gesproken. Dit is een grote gemiste kans, maar op dit moment ben ik toch erg blij dat ik naar huis kan terugkeren." 

kasto80

Meest gelezen