Te hard optrekken met je auto? Vanaf vandaag een GAS-boete in Balen, Dessel en Mol
Vanaf vandaag kan je een GAS-boete krijgen voor driften en overdreven optrekken met je wagen in Balen, Dessel en Mol. Dat is een onderdeel van het aangepaste reglement van GAS-boetes dat vandaag in werking treedt. Ook het bezit en verkoop van lachgas is sinds vandaag strikt verboden.
Vandaag treedt in de politiezone Balen-Dessel-Mol een aangepast reglement op de Gemeentelijke Administratieve Sanctie (GAS) in werking. “Het oude reglement dateert al uit 2016 en we wilden het wat actueler maken”, vertelt korpschef Walter Coenraets.
Jongeren gebruiken lachgaspatronen niet om slagroom te maken, maar het dient als roesmiddel
Zo is het bezit en verhandelen van lachgas als roesmiddel voortaan verboden. “Op de openbare weg vind je regelmatig lege lachgaspatronen. Jongeren gebruiken dat niet om slagroom te maken, maar het dient als roesmiddel. Het gebruik zorgt voor overlast, maar ook het afval dat het met zich meebrengt, willen we nu weren door het te verbieden.”
Te luide uitlaat? Boete!
De politiezone wil ook iets veranderen aan de geluidshinder die sommige voertuigen veroorzaken. “Luide uitlaten van auto’s kunnen voor geluidsoverlast zorgen. Vaak zijn er ook bestuurders die door te driften op het openbaar domein hun kunsten willen laten zien. Ook dat veroorzaakt overlast en zal beboet worden”, aldus Coenraets.
In het nieuwe GAS-regelement zullen er ook sneller boetes worden uitgeschreven voor parkeerinbreuken. “We krijgen heel wat meldingen van bestuurders die verkeersborden negeren of foutparkeerders die voetpaden blokkeren met hun wagen. Ook deze mensen zullen een GAS-boete ontvangen.”