Wie stormschade had in de regio Kortrijk, Waregem en Menen hoeft de brandweer niet te betalen
Inwoners uit de regio Kortrijk, Waregem en Menen die de brandweer hebben laten komen voor stormschade, hoeven geen factuur te betalen. Dat komt omdat de steden en gemeentes tussenkomen. De betaling van stormschade ligt in elke brandweerzone anders.
Bewoners van de Kortrijkse regio die de brandweer over de vloer kregen omdat ze met ernstige schade af te rekenen kregen door de stormen Eunice en Franklin, zullen daar niet voor hoeven te betalen. Dat is beslist door de zoneraad van de brandweerpost Fluvia in Kortrijk.
De brandweer werkte tussen 18 en 21 februari meer dan 2.000 interventies af, gespreid over alle gemeenten die behoren tot de hulpverleningszone. Om discussies en onduidelijkheden te vermijden, is nu beslist om geen facturen te sturen naar de getroffen bewoners en bedrijven. "Enkel de dringende interventies zijn normaal enkel gratis", zegt Olivier Dorme van Fluvia.
Burgemeesters komen tussen
De 14 burgemeesters van de zone Fluvia zien dat als hun maatschappelijke opdracht en beschouwen een facturatie als een slecht signaal in tijden van crisis. De kostprijs van de interventies voor stormschade wordt geraamd op ongeveer 300.000 euro. Dat bedrag zal nu uit de werkingsmiddelen van de zone worden gehaald. Dat er geen facturen worden gestuurd, is ook goed nieuws voor de administratieve afdeling van de hulpverleningszone. Het opvolgen van alle facturen zou een titanenwerk zijn geweest.
Hoe zit het in de andere brandweerzones?
Het is zo dat de brandweer zelf mag kiezen bij stormweer of ze het factureren aan de inwoners of niet. In West-Vlaanderen zijn er 4 brandweerzones. Normaal factureert brandweerzone Fluvia altijd door, maar nu maken ze een uitzondering. Zone Westhoek, regio Nieuwpoort, doet het omgekeerde: zij rekenen nooit stormschade door. Brandweerzone 1, rond regio Brugge, factureert nooit als er code rood en oranje werd afgekondigd, bij geel en groen rekenen ze de stormschade wel door. Bij Midwest, regio Roeselare, weten ze nog niet hoe het zullen regelen.