Spontane staking bij logistiek bedrijf Mainfreight in Genk
Bij logistiek bedrijf Mainfreight in Genk hebben de werknemers vandaag het werk neergelegd. De personeelsleden vragen meer loon. Mainfreight is een wereldwijde logistiek dienstverlener, bij het bedrijf in Genk werken 80 mensen.
Bij het bedrijf zijn loononderhandelingen aan de gang. Vanochtend kreeg het personeel informatie van de vakbonden over de stand van zaken. Maar blijkbaar lopen die onderhandelingen niet naar de zin van het personeel. Na de informatiesessie legden ze het werk neer uit onvrede met het verloop van de onderhandelingen.
De mensen vragen vooral een beter loon. Birger Victor van de socialistische vakbond: “In de transportsector is het voor heel wat werkgevers echt zoeken naar geschikt personeel. Wij sluiten in soortgelijke bedrijven heel wat nieuwe akkoorden met betere voorwaarden, vaak zelfs op vraag van de werkgevers. Het is dan ook logisch dat de werknemers van Mainfreight dezelfde voorwaarden willen.”
