Bij brouwerij AB InBev in Hoegaarden wordt voor de tweede dag op rij gestaakt. Aanleiding voor het conflict was het schrappen van één bepaalde functie bij de fabricatie van het bier. Hierdoor staan verschillende jobs op de helling, zegt de christelijke vakbond.
Spontane staking uitgebroken bij AB InBev in Hoegaarden
Bij brouwerij AB InBev in Hoegaarden is maandagavond een spontane staking uitgebroken. Dat meldt de christelijke vakbond. Aanleiding voor het conflict was de melding dat één bepaalde functie in de fabricatie, waar de bieren effectief gebrouwen worden, zal worden geschrapt en moet worden overgenomen door de andere werknemers. "Er was geen gesprek, geen onderhandeling", zegt ACV-secretaris Sander Mouton.
"De beslissing om een functie te schrappen betekent dat een aantal mensen hun job verliezen, want er wordt in ploegen gewerkt. Voor hen is het nieuws onaanvaardbaar: zij ervaren nu al een hoge werkdruk. De brouwers zijn na het horen van de beslissing in het midden van hun brouwsel gestopt met werken." Volgens Mouton was de staking vooral gesitueerd in de fabricatie en namen er enkele tientallen personen aan deel.
Vanmiddag wellicht overleg
"Ook vanmorgen wordt er voort gestaakt", bevestigt Sander Mouton. "Vanmiddag zou er overleg volgen, maar dat is niet bevestigd vanuit de directie. "Ik hoop alleszins dat er vandaag gepraat wordt", zegt Mouton nog.
"We betreuren sterk dat er een spontane staking is uitgebroken in de brouwerij van Hoegaarden", laat de directie schriftelijk weten. "We hebben aangekondigd dat we de inhoud en verantwoordelijkheid van twee rollen zullen herzien. We zullen deze aanpassingen nauw evalueren en opvolgen. We benadrukken ook dat er geen ontslagen volgen. We hopen op een constructief overleg."
Regionaal nieuws uit Brussel en Vlaams-Brabant

