Naar hoofdinhoud
Gerry Dirix uit Beringen bespeelt orgels in heel Vlaanderen en Nederland.
RegioHeusden

Organist Gerry Dirix van kerk Heusden springt bij in andere parochies door tekort: "Koning der muziekinstrumenten raakt in vergetelheid"

Gerry Dirix (46), de organist van de Sint-Willibrorduskerk in Heusden, springt bij in verschillende parochies om het tekort aan orgelspelers op te vangen. Dat doet hij zowel in Vlaanderen als in Nederland met een persoonlijke twist. Zo verwerkt hij tijdens de vieringen hedendaagse popmuziek in de klassieke kerkliederen.

Noa Sneyers
Gepubliceerd:

"De koning der muziekinstrumenten raakt in de vergetelheid", zegt Gerry Dirx. "Zonde, want het is een machtig instrument. Het vergt wat tijd om dit vakmanschap onder de knie te krijgen, maar eens je ermee weg bent, kan je je creativiteit er op een machtige manier mee uitspelen. Zelf doe ik dat bijvoorbeeld door hedendaagse muziek te mixen met klassieke kerkliederen."

Wie naar de mis in de Sint-Willibrorduskerk in Heusden gaat, hoort dus regelmatig bekende deuntjes van de Top 40 uit het orgel komen. Maar ook in andere kerken is Gerry's werk te horen. "Door het grote tekort aan organisten gebeurt het wel eens dat ik op 4 plaatsen tegelijk moet zijn. Daarom neem ik regelmatig muziek op voorhand op. Ik rij dan naar de verschillende kerken om ervoor te zorgen dat elke parochie muziek van hun orgel op een USB-stick heeft staan."

BEKIJK

Toekomst van orgels onzeker

Gerry vindt zijn job als organist geweldig en hoopt dat hij het orgel kan blijven bespelen tot aan zijn pensioen. "Of dat zal lukken valt nog af te wachten", zegt hij. "Het aantal kerkgangers en vieringen blijft verminderen en het orgel wordt niet meer tijdens elke viering bespeeld. Hierdoor wordt het onderhoud van het instrument op veel plaatsen uitgesteld en dat hoor je hier en daar wel."

"Hopelijk komen er in de komende jaren wat initiatieven om het orgelpatrimonium in Vlaanderen te bewaren. Ik probeer dat alvast te doen door moderne deuntjes te spelen. Kom dus zeker eens luisteren."

LUISTER

Organist Gerry Dirix uit Heusden-Zolder springt bij in parochies in binnen- en buitenland

Radio 2radio2 middag in limburg
6min
LUISTER

Regionaal nieuws uit Limburg

Radio 2
Gepubliceerd:
3min

Meer weten over

Lees ook

  • general.player.loading"
  • general.player.loading"
  • general.player.loading"
  • general.player.loading"
  • general.player.loading"