Op DronePort in Sint-Truiden worden er tests uitgevoerd met drones die zonder GPS-signalen kunnen landen op bewegende platformen. In de praktijk kan dit een interessante technologie zijn voor wie drones wil gebruiken op varende schepen. Ook op plekken waar er slecht bereik is, zoals in hangars of serres, kunnen deze drones ingezet worden.
DronePort in Sint-Truiden is testbasis van drone die op varende schepen kan landen zonder GPS-signaal
De drones kunnen zonder GPS-signalen of satellietsignalen opdrachten uitvoeren dankzij vaste ankerpunten die in contact staan met een sensor op de drone. Dankzij die punten kan de drone tot op een nauwkeurigheid van 10 tot 20 centimeter landen op de gevraagde plek.
Deze technologie kan goed van pas komen op varende schepen die drones willen inzetten. "Momenteel is het erg moeilijk om met drones op schepen te landen, omdat ze natuurlijk niet compleet stilliggen door de deining van de golven", zegt Bart Scheers van Agilica, het bedrijf dat achter de technologie zit.
Testen op DronePort
"Dankzij onze vaste ankerpunten die bevestigd kunnen worden op het dek van het schip zal de drone precies weten waar het moet landen. Je zou het ook kunnen gebruiken in hangars of serres waar er geen bereik is of zelfs op rijdende voertuigen. Dat kunnen vrachtwagens zijn, maar ook legervoertuigen. Dankzij de ankerpunten kunnen ze voertuigen ook volgen vanuit de lucht."
Agilica, de deeptech-start-up en spin-off van de Koninklijke Militaire School (KMS), heeft een overeenkomst gesloten met DronePort om er testen te mogen uitvoeren in hun dronekooi. Over 2 jaar zou de technologie op punt moeten staan om in de praktijk uit te voeren. Er zouden al bedrijven geïnteresseerd zijn die onderhoudswerken uitvoeren aan maritieme windturbineparken.
Regionaal nieuws uit Limburg


