dinsdag 02 juli 2019
02 juli 2019

VRT-toren kleurt geel

VRT-toren kleurt geel voor Eddy Merckx en voor de start van de Ronde van Frankrijk.

Alpinisten hangen de banner op Rupert De Weerd

De iconische VRT-toren is sinds deze week in een geel jasje gehuld. Dat heeft alles te maken met de komst van de Ronde van Frankrijk naar Brussel. Om de vijftigste verjaardag van de eerste Tour-overwinning van Eddy Merckx te vieren start de wereldberoemde wielerronde op zaterdag 6 juli in en rond Brussel. Op 7 juli volgt een ploegentijdrit waardoor de wielerteams zelfs onder de VRT-toren voorbij flitsen. Om deze start, ‘le grand départ’, te vieren heeft Brussel opgeroepen om Brussel zo veel mogelijk geel te kleuren, dat is immers de kleur van de leiderstrui van de Ronde van Frankrijk.

De VRT sloeg met de RTBf de handen in elkaar om op gepaste wijze de Tour en volksheld Eddy Merckx te vieren. Niemand, ook de miljoenen tv-kijkers wereldwijd, zullen er naast kunnen kijken: de ‘schotel’ bovenop de toren is voor de volledige 360 graden omhuld met een gele spandoek. Op de sokkel zal vanaf dinsdag 2 juli een portret van Eddy Merckx prijken. Dit huzarenstuk werd gerealiseerd door een team van internationaal opgeleide alpinisten.

Videospeler inladen...

Opmerkelijke cijfers

De banner:

  • bevindt zich op een hoogte van 87 meter

  • bestrijkt een oppervlakte van ruim 445 m² (106 op 4,2 m) en weegt ongeveer 210 kg

  • kan weerstaan aan windstoten tot 180 kilometer per uur

Rupert De Weerd

De VRT-Toren

De VRT-toren is een zeer herkenbare landmark aan de Brusselse horizon. Door de digitalisering en de goedkopere satellietverbindingen zijn de antennes op de toren grotendeels buiten gebruik. Toch heeft de toren nog steeds een paar actieve functies.

Lees hier meer over de geschiedenis van dit opmerkelijk bouwwerk.

Mis geen meter van de Tour

Meer over Sport en ontspanning

'Het jaar van Yoica' volgt het spoor van wielrenster Yoica De Kock

Documentaire ‘Kim Clijsters: come back home’ gunt eerlijke blik achter de schermen bij haar comeback

'De Ronde van Vlaanderen' breekt dubbel kijkcijferrecord

Een spetterende paasvakantie beleef je bij VRT met aanbod voor jong én oud

Francisco Schuster daagt twee modeontwerpers uit en helpt Merol, Charlotte Adigéry en William Boeva aan exclusieve outfit

Vive le vélo, leve de Ronde: in het spoor van de Ronde met Karl Vannieuwkerke

Yoshadiinho kroont zich tot The greatest dancer van Vlaanderen

Nieuw seizoen Vlaanderen vakantieland: lokaal vakantieplezier en verborgen parels