vrijdag 10 juni 2022
10 juni 2022

Eén-reeks Twee zomers scoort mondiaal

10 juni 2022 - Eén-reeks Twee zomers staat sinds de internationale release op Netflix, begin juni, al in 34 landen in de top 10 van meest bekeken series op dit moment, meldt productiehuis Panenka in een persbericht. 

personages op een loopbrug © VRT - Brecht Vanhoenacker

Enkele opvallende resultaten

  • In Nederland en Polen is de reeks de tweede best bekeken serie, na Stranger Things.
  • In Duitsland en Oostenrijk staat de reeks op de 3de plaats.
  • Ook in onder meer de UK, Canada, Italië, Uruguay, Spanje, Argentinië, Zweden, Slovenië, Hongarije, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland wordt Twee zomers druk bekeken.
  • Twee zomers scoort zo zelfs beter dan Borgen 4 en Ozark.

Ricus Jansegers, algemeen directeur Content VRT: “Dit internationale succes voor Twee zomers bewijst hoe straf onze Vlaamse fictieproducenten zijn. Het is duidelijk: na het succes in eigen land, staan we ook in het buitenland op de kaart. Dit heeft zeker een positief effect op onze reputatie en de financiering van zulke producties. Daarom blijft VRT verder investeren in zulke verrassende verhalen met productiekwaliteit op hoog niveau.”

Tom Lenaerts en Paul Baeten, bedenkers: “We zijn van onze sokken geblazen en natuurlijk ontzettend fier dat Twee zomers van Nieuw-Zeeland tot Argentinië wordt bekeken. Dat we samen met de publieke omroep zo'n mooi succes konden maken van Twee zomers, was al ronduit fantastisch. Het is extra fijn om te zien dat de reeks niet enkel een Vlaams verhaal is, maar ook een internationaal publiek aanspreekt.”

Meer lezen

In België is de reeks vanaf september op Netflix te zien, tot dan kan ze bekeken worden op VRT NU.

Dossier: Bedrijfsinformatie

Meer over Bedrijfsinformatie

Chloë van de Klantendienst: ‘Als juryleden met een bril maar een halve stem krijgen, moet het programma ‘De dertien’ heten’

Chloë van de Klantendienst: ‘Koffie is wel degelijk een afrodisiacum. Vraag maar aan mijn man’

Amai zeg wauw! Een fantastisch VRT-aanbod voor iedereen 

VRT-directie start met tweede fase van het Transformatieplan, maar zonder gedwongen ontslagen in 2024

Canvas wordt VRT CANVAS

Chloë van de Klantendienst: ‘Ik ga mijn kinderen niet vertellen dat we soms luidkeels zingen over geslachtsziektes’

Vier conclusies over VRT in coronatijd

Laat hier je rouwbetuiging na voor Martine Tanghe