Prijzen en nominaties lopend jaar

Bijgewerkt tot  6 januari  2021

Prijzen in 2021

  •  
  •  

 

Nominaties in 2021

  • Nominatie voor Sparkle 2021 - Cavaria Media Award voor de positieve aandacht en representatie van het LGBTI-thema bij de jeugd voor #LikeMe (Fabric Magic/Ketnet) 
  • Nominatie voor  De Jamies 2020 in de categorie Beste online fictie voor #LikeMe (Ketnet/Fabric Magique), Ik u ook (Ketnet/Eyeworks )  Meisjes (Ketnet/ Sputnik Media)
  • Nominatie voor  De Jamies 2020 in de categorie Beste explainer De #klimaatraad (Canvas); Faqda (Stubru); Linde Merckpoel (StuBru/Eén)
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste D.O.P voor Dries Delputte voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Art Direction  voor Philippe Bertin voor Albatros -Philippe Bertin voor De Twaalf
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Make-up voor Diana Dreesen voor De Twaalf en Labhise Allara Mandango Ciratu voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste kostuum Catherine Marchand voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste montage voor Tom Denoyette voor Albatros en Bert Jacobs voor De Twaalf
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste muziek Jeroen Swinnen en Dave Martijn voor De Twaalf en Pieter Van Dessel en Lennert Coorevits voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Sound design voor Matthias Hillegeer voor De Twaalf en Fabien Pochet voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Documentaire TV Als Je Eens Wist van Hilde Van Mieghem ; De Onfatsoenlijken van Luc Lemaitre; Gentbrugge van Marlies Lembregts en Lena Dewaegenaere; In de Ban van Tsjernobyl van Filip Lenaerts; Kinderen van de Holocaust van Sarah De Bisschop, Aster Van De Vijver en Geert Clerbout
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Animatie Ridder Muis van Tom Van Gestel
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste jeugdfilm Nachtwacht: Het Duistere Hart van Gert-Jan Booy ( Ketnet/Studio 100) 
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste TV-serie Albatros van Wannes Destoop; De Twaalf van Wouter Bouvijn; Undercover 2 van Pieter Van Hees en Cecilia Verheyden
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Regie TV-serie Wouter Bouvijn voor De Twaalf; Wannes Destoop voor Albatros
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Scenario TV-serie Wannes Destoop, Dominique Van Malder, Tom Dupont en Gilles Coulier voor Albatros ; Philippe De Schepper, Bas Adriaensen en Geert Verbanck voor Black-out; Nico Moolenaar, Piet Matthys en Bart Uytdenhouwen voor Undercover 2 ; Bert Van Dael en Sanne Nuyens voor De Twaalf
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Acteur TV-serie voor Benny Claessens voor Albatros; Josse De Pauw voor De Twaalf; Dominique Van Malder voor Albatros; Geert Van Rampelberg voor Black-out; Tom Vermeir voor De Twaalf
  • Nominatie voor de Ensors in de categorie Beste Actrice TV-serie voor Ruth Becquart voor Undercover 2; Maaike Cafmeyer voor De Twaalf; Janne Desmet voor Albatros; Maaike Neuville voor De Twaalf; Isabelle Van Hecke voor Albatros
 
 

 

Voor 2014

De overzichten van prijzen en nominaties in vorige jaren zijn te vinden in de jaarverslagen.