VRT programma's genomineerd voor de Ensors 2019

De Eén-serie "Undercover" is drie keer genomineerd voor een Ensor 2019.  De Canvas-serie "Fiskepark" heeft twee nominaties, net als de Eén-serie "Over water". Ook Canvas-documentaires en Ketnet-films vallen in de smaak.

Undercover maakt kans op 3 Ensors © VRT De Mensen/Jo Voets

Woensdagochtend 10 juli maakten de winnaars van vorig jaar, regisseur Michaël R. Roskam  en scenariste Malin Sarah – Gozin de nominaties voor de Ensors 2019 bekend.  

Het is al de 10dekeer dat de Ensors plaatsvinden en voor de tweede keer is het de Ensor Academie die de organisatie op zich neemt.  De Ensor Academie bestaat uit de leden van de audiovisuele gildes en verenigingen uit de Vlaamse filmindustrie. Zij bepalen wie genomineerd wordt en beslissen wie de Ensorwinnaars van dit jaar worden.

Op zaterdag 14 september worden in het Kursaal van Oostende de winnaars bekend gemaakt. 

Categorie televisie

Sinds vorig jaar worden er  Ensors uitgereikt voor Vlaamse tv-series.

De Eén-serie "Undercover" is drie keer genomineerd (beste serie, beste scenario en beste regie). De Canvas-serie "Fiskepark" heeft twee nominaties (Beste serie en beste scenario), net als de Eén-serie "Over water" (Beste scenario en beste regie). De derde reeks "Eigen kweek" heeft een nominatie voor beste regie.

Documentaire

In de categorie TV-documentaire maken de Canvas-documentaires "Kinderen van de kolonie", "Terug naar Rwanda", "VDB.  Ik ben God niet" en "Er was eens", kans op een Ensor.

Ook documentaires waar Canvas coproducent van is, vallen mogelijk in de prijzen. In de categorie documentaire film zijn dat "Ademloos", "Harry Gruyaert Photographer" en "We will remember them".
In de categorie TV-documentaire werd ook "Mitten" genomineerd: een coproductie met Rosas, Kaaitheater, De Munt en vele anderen.

Categorie film

© VRT - Geert Van Hoeymissen

Opvallend veel nominaties waren er voor films die Ketnet coproduceert.

De film "Binti" van Frederike Migom kreeg 5 nominaties: voor beste jeudfilm, beste muziek, beste production design, beste scenario en beste actrice.

In de categorie Jeugdfilm werden ook "Sinterklaas en de Wakkere nachten" van Stijn Coninx en "Nachtwacht: de Poort de Zielen genomineerd".

Lijst nominaties

Alle nominaties op een rij:

FILM

Beste film
Girl
Niet schieten!
Ce magnifique gâteau!
Trio
Hellhole

Beste regie
Lukas Dhont (Girl)
Stijn Coninx (Niet schieten!)
Bas Devos (Hellhole)
Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce magnifique gâteau!)
Koen Mortier (Engel)

Beste scenario
Lukas Dhont, Angelo Tijssens (Girl)
Rik D'Hiet, Stijn Coninx (Niet schieten!)
Bas Devos (Hellhole)
Marc James Roels, Emma De Swaef (Ce magnifique gâteau!)
Frederike Migom (Binti)

Beste acteur
Victor Polster (Girl)
Jan Decleir (Niet schieten!)
Arieh Worthalter (Girl)
Bruno Vanden Broecke (Trio)
Willy Thomas (Hellhole)

Beste actrice
Viviane De Muynck (Niet schieten!)
Ruth Beeckmans (Trio)
Fatou N'Diaye (Engel)
Bebel Tshiani Baloji (Binti)
Alba Rohrwacher (Hellhole)

Beste director of photography
Frank van den Eeden (Girl)
Nicolas Karakatsanis (Hellhole)
Nicolas Karakatsanis (Engel)
Danny Elsen (Niet schieten)
Pieter Van Alphen, Konrad Widelski (Trio)

Beste production design
Michelle Beeckman, Catherine van Bree, Philippe Bertin (Girl)
Mariël Hoevenaars, Kristin Van Passel, Hubert Pouille (Niet schieten!)
Geert Paredis, Alette Kraan, Evalotte Oosterop (Engel)
Ingeborg Van Eetvelde, Sofie Callaerts, Talina Casier (Binti)
Elsje de Bruin (Hellhole)

Beste muziek
Valentin Hadjadj (Girl)
Le Motel (Binti)
Luc Cuveele, Senjan Jansen, Soulsavers (Engel)
Jorrit Kleijnen, Alexander Reumers (Niet schieten!)
Steve Willaert, Urbain Servranckx (Urbanus, de vuilnisheld)

Beste montage
Alain Dessauvage (Girl)
Nico Leunen (Engel)
Philippe Ravoet (Niet schieten!)
Dieter Diependaele (Hellhole)
Manu Van Hove (Coureur)

Beste documentaire (Film)
Ademloos
Hollywood aan de Schelde
Harry Gruyaert Photographer
Will Tura: Hoop doet leven
We will remember them

Beste animatiefilm
Ce magnifique gâteau!
Corgi
Urbanus, de vuilnisheld
Maya en de honingspelen

Beste jeugdfilm
Binti
Ce magnifique gâteau! 
Sinterklaas en de wakkere nachten
Corgi
Nachtwacht: de Poort der Zielen

TELEVISIE

Beste tv-serie
De dag
Studio tarara
Undercover
Fiskepark
13 geboden

Beste scenario
Jonas Geirnaert & Julie Mahieu (De dag)
David Vennix & Tim Van Aelst (Studio tarara)
Nico Moolenaar, Piet Matthys, Bart Uytdenhouwen, Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek (Undercover)
Paul Baeten Gronda & Tom Lenaerts (Over water)
Joeri Vlekken & Filip Lenaerts (Fiskepark)

Beste regie
Gilles Coulier & Dries Vos (De dag)
Tim Van Aelst & Wim Geudens (Studio tarara)
Eshref Reybrouck & Frank Devos (Undercover)
Norman Bates (Over water)
Joël Vanhoebrouck (Eigen kweek - seizoen 3)

Beste acteur
Titus De Voogdt (De dag)
Koen De Graeve (Studio tarara)
Jeroen Perceval (De dag)
Peter Van den Begin (Studio tarara)
Geert Van Rampelberg (Studio tarara)

Beste actrice
Sofie Decleir (De dag)
Janne Desmet (Studio tarara)
Ruth Beeckmans (Studio tarara)
Ruth Becquart (Gent West 2)
Maaike Neuville (De dag)

Beste documentaire (TV) 
Kinderen van de kolonie
Terug naar Rwanda
VDB.  Ik ben God niet
Er was eens
Mitten

De Ensors zijn een initiatief van Filmfestival Oostende (FFO) en de organisatie is in handen van vzw De Ensors met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds. 

Meer over Vlaamse identiteit

Wint Niels Destadsbader opnieuw de Radio 2 Zomerhit?

Welke aandacht besteedt de VRT aan Vlaamse muziek?

Hoe brengt de VRT een wielerwedstrijd op jouw scherm?

Hoe ‘Vlaams’ is de VRT?

Hoe maakt 'Thuis' maatschappelijke thema's bespreekbaar?

VRT viert Vlaamse feestdag

VRT programma's genomineerd voor de Ensors 2019

Opnames tweede reeks #LikeMe gestart